Нападнато обезбедување на казино во Скопје

од Nikola Popovski

МВР соопшти дека вчера во 18.45 во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Д.С.(33) од Скопје, затоа што пред казино на бул.„Февруарски поход“ физички нападнал вработен како обезбедување на казиното.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

loading...

Слични содржини