Научно е докажано дека секој нов пар треба да замине на викенд, еве зошто

од Stefanija Kuzmanovska

Ако штотуку влеговте во романса и сакате да патувате некаде со таа личност, но околината сугерира дека можеби е рано за ваков чекор, не ги слушајте.

Правете онака како што се чувствувате, бидејќи истражувањето на експерти од повеќе земји покажа дека нема правила. Никогаш не е рано, а понекогаш е дури и подобро да запознаете некого што е можно побрзо во такви околности, за да разберете на време дали има „материјал“ за посериозна врска.

Тос секогаш е тест за врска, затоа што ако има маски, тие мора да паднат, затоа што го гледаме нашиот партнер во различни ситуации, што може да биде стресно и релаксирачко. Без шминка и лаги кога сме нон-стоп заедно.

После три месеци од почетокот на врската, треба да одите на викенд патување.

Истражувањето спроведено од агенција за маркетинг, во кое учествувале илјада испитаници, покажало дека е подобро да се патува на заеднички одмор по само три месеци врска. Иако многумина се двоумат, чекаат да помине барем половина година додека односот не стане посериозен, повеќето испитаници изјавија дека доволни се три месеци за да го постават прашањето: „Дали сакаш да одиш на море/планина со мене?“.

Пред тоа, дефинитивно треба да „испробате“ викенд патување, што може да биде тест пред главниот тест.

Слични содржини