Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Манекенката и нејзината девојка честитаа Валентајн со фотографија на која се бакнуваат

Манекенката Кара Делавињ и актерката Ешли Бенсон се во врска повеќе од една година, а сега си честитаа Валентајн една на друга на Инстаграм. Двете на своите профили ја објавиле истата фотографија на која се бакнуваат. Освен поради Валентајн, фотографијата ја објавиле и по повод кампањата #KissCancerGoodbye (Истерај го ракот …

Повеќе

Овие парови ги чека најжежок Валентајн: Дали сте меѓу нив?

Валентајн за многумина е еден од најромантичните деноци во годината, а за овие три хороскопски пара ќе биде еден од најжешките празнувања. 1. Бик и Девица Овие два знаци ќе се чувствуваат многу слично за време на Денот на вљубените и ќе ги привлекува енергијата на оној другиот, особено доколку …

Повеќе

Пар од соништата: Како функционираат Жоакин Феникс и Руни Мара

Славниот пар е во врска веќе неколку години, а за нив може да се каже дека се еден од нанетипичните холивудски двојки, бидејќи ретко се експонираат во јавноста со својот животен стил. Нив ретко ќе ги видиме на големите гала-забави кои ги подготвуваат други славни личности. Живеат во неговиот стан …

Повеќе

Овие хороскопски знаци обожуваат драматични врски

За нив идеална љубовна врска е онаа од шпанските апуници. Овие знаци на зодијакот обожуваат индриги и драматичност бидејќи сметаат дека тоа покажува дека нивната врска е жива. Сепак, себе си често се нарекуваат непоправливи романтичари и не гледаат ништо лошо во својата љубов кон драмата. Скорпија Скорпиите се многу …

Повеќе

Од холивудски златен пар до пропаднат брак, лаги и неверство

Бракот на Џенифер Анистон и Бред Пит беше нарекуван совршена љубовна приказна. Беа еден од омилените холивудски парови, се додека незодите во нивниот однос не беа предизвикани од филмот „Господин и госпоѓа Смит“ на сетот на кој се случи фаталната средба меѓу Анџелина Џони и Бред Пит. Златниот пар на …

Повеќе

Никол Шерцингер вежба, тука е и нејзиното ново момче (ФОТО)

Неодамна пејачката ја потврди врската со поранешниот рагбист Том Еванс и покажа дека веќе целосно го има преболено бугарскиот тенисер Григор Димитров. Таа и Еванс вежбаат заедно во теретана, а мора да се признае дека изгледаат одлично. Никол објави нова фотографија, на која се гледаат резултатите од нивната напорна работа …

Повеќе

Никол Шерцингер и Том Еванс се појавија официјално како пар во јавноста (ФОТО)

никол шерцингер

Со месеци се зборуваше за наводната романса меѓу поп-пејачката Никол Шерцингер и Том Еванс, а сега за тоа има и официјална потврда. На доделувањето на Златните глобуси, Никол и Том заедно се појавија на црвениот тепих, а потоа и на забавата што ја организираше магазинот ИнСтајл со поддршка од Ворнер …

Повеќе

Ова се најнесреќните парови: Колку и да се сакаат, не им успева

Некои хороскопски знаци колку и да се сакаат, не можат да имаат добра врска. Овие шест комбинации наоѓаат голем број препреки, па, доколку сакаат да опстанат, треба добро да ги запознаат мааните на другиот и некомпактибилноста која треба да ја надминат. Лав и рак Врската на овој динамичен пар никогаш …

Повеќе

Еве какви жени го привлекуваат секој маж, според хороскопот

Секој хороскопски знак има некакви типични карактеристики кои на спротивниот пол можат да му бидат одбивни или привлечни. Толкму тие карактеристики можат да ви помогнат и да дознаете какви ви се шансите кон мажот кој ви се допаѓа. Се што треба да направите е да дознаете што е во хороскоп, …

Повеќе

Низ овие пет фази поминуваат сите парови

Иако секоја врска се иазликува и не постојат две исти, некои работи сепак на сите им се заеднички. Имено, секој сериозен пар чија врска трае повеќе од неколку месеци, во текот на својата врска поминуваат низ овие пет фави, а истите се повторуваат од врска во врска. Репрезентативно однесување На …

Повеќе