Актуелно
Почетна / IN/OUT / Неделен хороскоп: На Вагите не им е до нова врска, Лавовие се вљубуваат во илузии

Неделен хороскоп: На Вагите не им е до нова врска, Лавовие се вљубуваат во илузии

Овој неделен хороскоп ќе ви даде кратки насоки за тоа како да постапувате во одредени ситуации и прилики кои ќе се создадат пред вас, без разлика дали се на професионално или лично поле.

Овен

Односите со партнерот се добри и стабилни, па се чувствувате дека ви недостига одредена динамика во врската. Слободните Овни имаат некои нејаснотии, но не треба да ја удираат главата во ѕид, туку да остават нештата самите да се разјаснат. На работа чувствувате движења кои не ви се допаѓаат, но не вложувајте премногу нерви во тоа, бидејќи се работи за минлива ситуација. Финансиите ви се стабилни. Можни се мали проблеми со зглобовите. Обидете се да јадете што поразновидна храна.

Бик

Партнерот повремено ве нервира со своите постапки и забелешки, но не е дека вие сте „цвеќе за мирисање“. Обидете се да ги стабилизирате односите. На слободните Бикови им е многу убаво, фантазираат, флертуваат, а можеби и ќе се вљубат наското. На работа ситуацијата е стабилна и токму таа монотонија почнува да ве нервира и самите си барате нешто за кое ќе се нервирате. Финансиите се под ваша контрола. Препорачливо е да направите хормонален статус. Балансирајте и со храната.

Близнаци

Чувствувате дека е време за промени, без разлика дали сте во врска или сте сингл. Првите поради вкоренетите рутини во односот, а вторите затоа што премногу очекуваат од оние кои им се појавуваат во животот. Ситуацијата на работа е добра, но вие сакате повремено да драматизирате. Посветете се на своите задачи за да избегнете да направите грешки. Можни се непланирани трошоци, кои можевте да ги избегнете. Имате осцилации во расположението. Хранете се колку што е можно поздраво бидејќи килограмите ви се лепат.

Што сè ги очекува другите знаци оваа недела, дознајте ТУКА.

loading...