Нова конструкција на скопската Универзална сала

од desk4

 

Универзална сала започнува да го добива своето ново лице, сподели градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов на својот Фејсбук профил.

Тој сподели фотографии на кои се гледа дека се урива дел од надворешноста на салата. Новата конструкција треба да биде готова до крајот на годината, а потоа се очекува стартот на втората фаза, односно реконструкцијата на внатрешноста.
Пред еден месец Шилегов објави како ќе изгледа Универзалната сала внатре.

Слични содржини