Одгледувал 29 стебла со канабис во куќата на неговата мајка

од Nikola Popovski

Скопјанец одгледувал насади со канабис во куќа во селото Долно Мелничани.

При претрес извршен на 04.09.2021 година, во куќа, сопственост на неговата мајка, во селото Долно Мелничани, општина Центар Жупа, полициските службеници пронајдоа насади со 24 стебла од растението Канабис како и 5 стебла насадени во пластични саксии.

ОВР Дебар поднесе кривична пријава против О.З.(45) од Скопје и одредена му е мерка притвор од 30 дена.

Слични содржини