Ова се трите најиритaнтни хороскопски знаци

од Stefanija Kuzmanovska

Your Tango ги издвои трите најиритaнтни хороскопски знаци, а еве за кого станува збор:

1. РИБИ

Тие се означени како најиритантен знак на хороскопот и тоа е затоа што тие често забораваат дека другите не ги доживуваат работите толку чувствително како нив. Пречесто ја отвораат душата пред другите, а потоа се шокираат кога ќе бидат повредени. Тие постојано зависат од поддршката на пријателите и членовите на семејството, кои ги чуле нивните тажни приказни милион пати.

2. БЛИЗНАЦИ

Никогаш нема искрено да ви кажат што мислат и чувствуваат, бидејќи дури и тие не го знаат тоа. Ја прилагодуваат нивната личност колку што е потребно, со цел другите да ги сметаат за што е можно попривлечни. Никогаш не можете да бидете сигурни дали Близнаците ае искрени или само ве заведуваат за да го добијат она што го сакаат.

3. ОВЕН

Со Овенот управува Марс, богот на војната. Тие не сакаат да се праваат шефови и постојано да се бунат, но нема ни да се извинат кога ќе претераат со тоа. Знаат што сакаат и ќе сакаат да го постигнат тоа без оглед на се. Тие се лидери, никогаш следбеници. Иако ова изгледа како убава одлика, односите на Овенот со други луѓе брзо се претвораат во битки.

loading...

Слични содржини