Овие хороскопски знаци се родени едни за други – судено им е да бидат заедно

од Берта Китинска

Честопати се прашуваме кој хороскопски знак ни е најкомпатибилен. Ова се комбинации на хороскопски знаци кои се наменети едни за други.

Рак и Бик

Секој би бил љубоморен на односот на овие парови. Тие се олицетворение на вистинска идеална врска. Конфликт ретко се јавува во нивната врска, бидејќи и двајцата се нежни, лојални и приврзани. Љубовта во нивната врска никогаш не исчезнува.

Лав и Лав

Овој хороскопски знак е самоуверен и силен, па во врската им одговара само оние кои се слични на нив. Тие се голема поддршка едни на други. Поради нивниот остар карактер, тие честопати се во искушение да ја загрозат својата врска, но познавајќи се едни со други, успеваат да ги ограничат своите емоции.

Близнаци и Водолија

Овој пар има многу силна психолошка врска. Тие се разбираат телепатски.

Шкорпија и Риби

И Шкорпијата и Рибите се водни знаци и емоциите се во преден план со нив. Овој пар, исто како и претходните, има силна психолошка врска. Тие се романтични и интелектуално силни.

Слични содржини