Актуелно
Почетна / (не)Секојдневно / ОВИЕ КУЧИЊА ОТКРИВААТ ЛИЦА ЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНА: Погледнете ја неверојатната обука низ која минуваат (ВИДЕО)

ОВИЕ КУЧИЊА ОТКРИВААТ ЛИЦА ЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНА: Погледнете ја неверојатната обука низ која минуваат (ВИДЕО)

Кучињата можат да детектираат коронавирус во телото дури и кога некое лице нема симптоми.

Школата за кучиња во Техеран, во соработка со иранската армија и властите, обучува кучиња за откривање на луѓе заразени со новиот коронавирус.

Кучињата добиле примероци на вируси од разни болници и во 65,4% од случаите претпоставувале кои биле позитивни и кои биле негативни. Со шмркање, овие кучиња можат да проверат 250-300 луѓе за еден час.

 

loading...