Овие мажи се многу љубоморни, внимавајте!

Кога станува збор за хороскопските знаци, астролозите едногласно се сложуваат и ни ги откриваат најљубоморните мажи во зодијакот.

Скорпија

Шампиони во љубомора. Темпераментни и склони кон кокетирање, па секогаш ќе се сомневаат во партнерот. Развиената фантазија ги присилува да гледаат кој ви лајкнува на инстаграм и кои се вашите пријатели и колефи. Често се премногу токсични за односот бидејќи несвесно допринесуваат другата страна да се чувствува непривлечно. Имаат многу развиена интуиција, па доколку се одлучите за љубовник тие ќе почувствуваат.

Овен

Поради фактот дека Овенот е склон кон целосна контрола, може да ви се причини дека е оддалечен од љубомората, но не е така. Не се однесува како типичен љубоморен тип, но има изливи на бес. Тоа е најлош проблем во односите со Овенот. Проблемот е во тоа што Овенот практично го губи разумот доколку види дека неговите сомнежи се оправдуваат. Бидете подготвени дека може да ве потсети на сите момци за кои сте им зборувале.

Јарец

Тој е прагматичен, зборлест, самоуерен и трпелив. Последните две негови осовини создаваат одредени проблеми во односите со спротивниот пол. Не го поднесува неверството , иако не чувствува љубомота. Сепак, можете да утврдите дали Јарецот е љубоморен на вас само доколку го погледнете, ќе стане премногу тивок и замислен.

Лав

Лавот ги сака натпреварувањата и не се плаши од нив во никаков облик па ни во оној за освојување на срцето на саканата. Откако ќе го привлече вашето внимание, нема да пропушти прилика, а да не го покаже својот „дијамант“ на сите забави и познаници. Истовремено нема да дозволи манифестација на внимание од надворешни страни, а доколку се случи тоа, тој сигурно ќе ја нагласи страста меѓу вас со топол бакнеж или прегратка.

Риби

Рибите се креативци кои често имаат талент за глума, музика, пишување поезија или танц. Како и сите талентирани личности, па така и на мажот Риба ќе му недостига адреналин во врската. Мажот во овој знак ќе заборави на љубомора доколку го опкружите со љубов и нема да му кажувате шеги поврзани со неговата љубомора.

loading...

Слични содржини