Памела Андерсон се разведува по петти пат, бракот траеше една година

од Vladimir Zorba

ПАМЕЛА АНДЕРСОН по една година се разведува од сопругот Ден Хејхерст.

Ѕвездата на „Baywatch“ поднела барање за развод во родната Канада, каде што се пресели кај нејзиниот сопруг минатата година. Памела и Ден се венчаа на Бадник 2020 година, откако беа заедно во карантин поради пандемија. Извори блиски до Памела велат дека „таа сака и живее автентично“ и дека пандемиската романса е завршена. Актерката наводно се иселила од нивниот заеднички дом.

Памела Андерсон прво беше во брак со Томи Ли, со кој ги има синовите Брендон и Дилан. Потоа во 2006 година се омажи за Кид Рок и се разведе од него.

Двапати потоа, таа се омажи за музичкиот продуцент Рик Соломон, прво во 2007 година, што заврши со поништување, а потоа повторно во 2013 година.

Во јануари 2020 година, Андерсон се омажи за Џон Питерс, со кој беше во брак 12 дена. Питерс тврди дека го оставила откако тој и ги исплатил долговите, што таа го негираше. Потоа се вратил кај поранешната вереница која ја оставил поради Памела.

Слични содржини