Пејач јавно спиел со свештеник и така открил дека е хомосексуалец

од Stefanija Kuzmanovska

Норвешката поп-ѕвезда Тооји, претставник на неговата земја на Евровизија во 2012 година, објави контроверзен спот за песната The Father Project, во кој објави дека е хомосексуалец.

Со мрачниот спот за својата поп-песна, Тооји предизвика лавини на спротивставени реакции поради жешките сцени во кои спие со свештеник во црква.

Во еден момент, двајцата почнуваат да се соблекуваат, да се бакнуваат, а потоа следи секс.

Видеото предизвика спротивставени реакции кај локалната јавност, а до денеска има повеќе од еден милион и триста илјади прегледи.

Тооји има триесет и три години, а во Норвешка е познат и како телевизиски водител.

loading...

Слични содржини