Пендаровски: Момци целата нација е со вас вечерва во Тбилиси (ВИДЕО)

Во пресрет на големиот и историски меч на македонската фудбалска репрезентација во Тбилиси против Грузија, претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, сакаше да го поздрави селекторот и момците од тимот и да им посака среќа во вечерашниот меч.

За потсетување во Грузија вечерва го играме големото финале од Лигата на Нациите за пласман на претстојното Европско Првенство со почеток во 18.00 часот.

Во продлжение ви го нудиме краткото видео објавено на фејсбук страната на претседателот на државата, Стево Пендаровски.

Слични содржини