Посилен земјотрес повторно ја погоди Турција

од Stefanija Kuzmanovska

Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтеровата скала утрово ја погодил Турција.

Епицентарот на земјотресот бил во близина на градот Малатија на длабочина од осум километри.

Засега нема информации за жртви и материјална штета.

Слични содржини