Притвор за Германец, фатен со дрога во Тетово

од Stefanija Kuzmanovska

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Ф.Џ.(22) од Германија поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори.

На 04.08.2022 во Тетово, полициски службеници извршиле преглед во возило „бмв“, управувано од пријавениот, при што пронашле и одзеле марихуана.

Од судија на претходна постапка му е одредена мерка притвор во траење од 30 дена.

Слични содржини