Приведен дилер на амфетамин во скопски Чаир

од Andreja Salpe

Денеска на територија на скопската населба Чаир, полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога запреле патничко моторно возило „голф” со скопски регистерски таблички, управувано Е.М. (32) од Скопје, кај кого е пронајдена синтетичка дрога амфетамин.

Е.М. е приведен во полициска станица и против него ќе биде поднесена кривична пријава по член 215 од КЗ.

Слични содржини