Рама: Моето лице сјае затоа што ставив ботокс на него

Денес албанскиот премиер Еди Рама како „најнова вест“ објави дека „направил ботокс“ на лицето, што иронично ги коментираше написите во медиумите за него, во кои „го извикуваа“ дека тој постојано се смее, зрачи …

И тој е насмеан, објасни тој, бидејќи процесот на вакцинирање се одвива добро, и додаде: „И еве ги најновите новости, направив ботокс“.

Како што пренесува Политико, Рама го објасни ова на предизборниот митинг со следниве зборови:

– Медиумите не фрлаат пенкала без да додаваат брчки на картата на Албанија со цел да го изгребат лицето на оваа земја. И моето лице свети заради сонцето, кое започна да свети повторно над Албанија “- објаснувајќи дека тој мисли на процесот на вакцинација.

loading...

Слични содржини