Рецепт за здраво смути со кое слабењето ќе биде полесно

Добар чекор кон слабеењето е овошно смути, за кое на интернет може да најдете многу рецепти.

Но, овој едноставен рецепт е добар почеток кон ноз, поздрав живот.

Состојки:

2 банани
1 јаболко
1 шолја млад спанаќ
1 лимета или портокал или лимон
вода по потреба

Подготовка:

Бананите и јаболките излупете ги, исечете ги и ставете ги во блендер.

Во зависност од тоа колку сакате да ви биде густ смутито, додајте вода. Уклучете го блендерот и мешајте додека не добиете мазна смеса.

Слични содржини