„Русија ќе одговори на протерувањето на дипломатите“

од Milan1

Русија дефинитивно ќе одговори на последното протерување на нејзините дипломати од САД, изјави заменик-министерот за надворешни работи Сергеј Рјабков.

Односите меѓу Москва и Вашингтон се на најниско ниво од Студената војна, објави „Ројтерс“

Рускиот амбасадор во САД, Анатолиј Антонов, во саботата изјави дека уште 27 руски дипломати и нивните семејства се протерани од САД и дека тие ќе заминат на 30 јануари.

Слични содржини