Северина го отпушти менаџерот, па го назначи за директор

од Vladimir Zorba

Според хрватските медиуми, поп-sвездата Северина Којиќ го назначи Томислав Петровиќ, нејзиниот поранешен менаџер, за директор на нејзините две компании. Пејачката е сопственик и основач на компаниите „ДУК продукција“ и „Добредојде во клубот“.

Според 24сата.хр, Северина минатата година го назначи Томица Петровиќ на позицијата директор на нејзините компании, откако по седум месеци ја прекина соработката со Ален Кључи, кој претходно ја водеше организацијата на нејзините компании.

Деловните резултати на компаниите на Северина за минатата година, која беше тешка за естрадните уметници поради пандемијата на коронавирус, сè уште не се познати, бидејќи финансиските извештаи за 2020 година допрва треба да бидат доставени. Се шпекулираше дека компаниите чиј сопственик или сосопственик е Северина акумулирале повеќе од 1,7 милиони куни долгови во 2019 година. Компанијата „Добредојде во клубот“ доби поддршка и за исплата на минимални плати.

Томислав Петровиќ е десна рака на Северина скоро две децении. Според споменатите медиуми, нивните односи во одреден момент се оладиле, но тој се врати како директор на компанијата минатото лето.

loading...

Слични содржини