Северина и Игор раздвоени на петгодишнината од бракот

од Stefanija Kuzmanovska

Северина Којиќ денеска слави петгодишнина од бракот со Игор Којиќ, но парот, како што тврдат нејзините соседи, се уште е разделен.

Пејачката и фудбалскиот менаџер и поранешен голман се венчаа во 2015 година во тајност меѓу блиски пријатели и семејството. Два месеци подоцна, во Белград следеше граѓански брак пред околу 600 гости, а тие ја крунисаа својата љубов на патување во Африка.

Соседите веќе со месеци не го гледаат Игор во загребски Козјак, поточно од февруари. Имено, Северина во тоа време отпатувала за Белград, но поради пандемијата на коронавирусите се „заглави“ во српскиот главен град. Таа помина еден месец со Којиќ на Бежанијска коса. Тогаш проблемите меѓу сопружниците наводно ескалирале. Наводно, тензиите биле толку големи што Северина изумила дека е на сила полицискиот час, па полицијата ја сопрела со автомобилот, за што плати казна.

После тоа, Северина се врати во Загреб сама во средината на април, а неколку дена подоцна го прослави својот 48 роденден.

loading...

Слични содржини