Шок сцени од Италија: Роналдо го повтори потегот од Белград!

од Vladimir Zorba

Фудбалерите на Јувентус ја совладаа Џенова со 3:1, во рамките на 30. коло од Серија „А“.

Кристијано Роналдо повторно беше во центарот на вниманието, но овојпат не по учинокот на теренот.

Тој не успеа да погоди за „Старата дама“, откако Португалецот ја погоди стативата од само неколку метри во 22-та минута

Медиумите во Италија наведуваат дека Кристијано бил лут поради бројните промашувања, и дека по натпреварот го соблекол дресот и го фрлил на теренот.

loading...

Слични содржини