Актуелно
Почетна / Слајдер / Силниот ветер ја откачил капијата и паднала врз него, повреден маж во с. Шишево

Силниот ветер ја откачил капијата и паднала врз него, повреден маж во с. Шишево

„На 08.08.2020 во 22,00 часот во Полициското одделение Сарај било пријавено дека во с. Шишево во дворот од семејната куќа за време на силниот ветер и врнежите од дожд Ј.С. (53), излегол да ја затвори металната капија која во еден момент се откачила и паднала врз него, при што Ј.С се здобил со тешки телесни повреди констатирани во болницата „Аџибадем Систина“, известуваат од полиција.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

loading...