Актуелно
Почетна / Хроника / Скопјанка се здобила со тешки повреди, паднала од скали во двокатен автобус

Скопјанка се здобила со тешки повреди, паднала од скали во двокатен автобус

На 07.12.2019 во 12:35 часот во СВР Скопје, од Комплексот клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди била донесена Н.П.(69) од Скопје.

Како што соопштува МВР, Н.П. се здобила со повредите додека се качувала на предните скали за горниот кат од автобус „јутонг“ на ЈСП, при што се лизнала и паднала. Се преземаат мерки за расчистувње на случајот.

loading...