Слета пилотот кој се закануваше дека намерно ќе го урне авионот во супермаркет

од Nikola Popovski

Пилотот кој со часови се закануваше дека намерно ќе го урне авионот во американскиот град Тупело, слета, јавува Си-Ен-Ен повикувајќи се на владини извори запознаени со ситуацијата.

Друг извор за Си-Ен-Ен изјавил дека пилотот е уапсен и во притвор.

Драмата продолжила неколку часа откако пилотот полетал во раните утрински часови.

Локалниот „Walmart“, во кој неименуваниот флаер се закануваше да удри, беше евакуиран и затворен.

Поради мобилноста на тој тип авиони, загрозена е многу поголема површина од градот Тупело, изјавија официјални лица.

Слични содржини