Актуелно
Почетна / (не)Секојдневно / Со голи раце ја зграпчи ајкулата и ја отвори вилицата за да ја спаси (ВИДЕО)

Со голи раце ја зграпчи ајкулата и ја отвори вилицата за да ја спаси (ВИДЕО)

Корисниците на социјалните мрежи беа воодушевени од видеото во кое пливачот на плажата „Кејп Хенлопен“ во американската држава Делавер, фаќа ајкула со голи раце и ја држи устата.

Видеото е објавено од Рејчел Фостер, а видеото наскоро стана вирално и забележа 200.000 прегледи на Фејсбук и ТикТок.

– Сите почнаа да викаат: „Ајкула, ајкула, сите излегувајте од вода. Сè беше толку лудо, како во филмот„ Ајкула “- Фостер го опиша она што го виде.

Таа истакна дека околу 20 лица биле на плажа во моментот кога пливачот ја зграпчил ајкулата. Како што објасни таа, човекот што се гледа во видеото не е лицето кое ја фатило ајкулата.

Откако неговиот пријател ја фатил ајкулата, човекот влетал во водата и ја отворил вилицата на ајкулата за да ја извади куката, а потоа ја пуштил.

 

loading...