Актуелно
Почетна / Македонија / Сокол за „инцидентот“ со Дурловски: Се пресретнавме на семафори и цинично ми довика ,,ќе изгубите”

Сокол за „инцидентот“ со Дурловски: Се пресретнавме на семафори и цинично ми довика ,,ќе изгубите”

Филип Андов- Сокол кој е член  на Центалниот комитет на СДСМ во Кисела Вода  демантира дека имало инцидент со носителот на кандидатската листа на ВМРО-ДПМНЕ во Изборната единица 5, Игор Дурловски, пренесува 24 Инфо.

Дурловски изјави дека лицето Ф.А. вработен како советник во Владата во неколку наврати вербално го нападнал во сообраќај.

Андов во изјавата вели дека не е повеќе советник во Владата и не коментира „шарлатански игри“.

-Не сум повеќе советник на влада откога Зоран Заев си поднесе оставка си поднесовме оставка сите негови советници, сега сум само член на централниот oдбор на СДСМ во Кисела Вода и шеф на безбедност на кампања од поодамна. Во врска со наводниот инцидент ќе кажам дека ситни шарлантантски игри не коментирам. Некаде околу 13 часот се пресретнавме на семафори при што го отвори прозорецот и цинично ми довика ,,ќе изгубите” при што му кажав „сто години треба да лежите, времето на дпмне и квази патриоти заврши“.Уште не сум бил во полиција може и лаже дека пријавил, а и не знам по кој основ би го направил тоа, рече Андов за 24 Инфо.

loading...