Спасовски: Сината униформа дејствува за зелена околина

од Берта Китинска

Сината униформа дејствува за зелена околина, напиша министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на неговиот фејсбук профил.

– 75 реконструирани објекти, 458.330.439 денари инвестирани за енергетска ефикасност,18.6 милиони денари за промена на стариот начин на греење со нов, 3.5 милиони денари инвестиција во соларни панели, објави министерот.

Слични содржини