Србија: 29 починати и над 2100 новозаразени со Ковид-19

од Nikola Popovski

Според последните информации, во Србија се регистрирани уште 2.142 случаи на коронавирус, a за жал, починале 29 лица.

Бројот на пациенти приклучени на респиратори е 189.

Во последните 24 часа биле тестирани 13.323. Вкупниот број на смртни случаи од почетокот на епидемијата е 3.639, а хоспитализирани се 5554.

loading...

Слични содржини