Страшна сообраќајќа на патниот правец Охрид – Кичево, неофицијално има загинати

од desk4

 

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево на магистралниот пат Охрид – Кичево кај селото Врбјани, поради што сообраќајот се пренасочува кон новата делница од патот. Километарски колони возила чекаат на патниот правец од Охрид кон Скопје и во обратна насока.

На местото на несреќата пристигнале две возила од брзата помош, а очевидци за Скопје Инфо јавуваат дека има и загинати. Со возила на Итната медицинска помош биле однесени загинатите и повредените.

Полицијата се уште врши увид во сообраќајната незгода.

Слични содржини