Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Малтретираното момче од Австралија не е единствениот познат во нивната фамилија

Квејден Бејлс не е единствениот член на австралиското семејство кое ги полнеше насловните страници. Приказната за малтретираното 9-годишно момче скрши срца ширум светот кога минатата недела видото се прошири низ светот. Прифилите на Квејден и неговата мајка исчезнаа од социјалните мрежи, но момчето има постара сестра, активистка за Абориџините. Неговата …

Повеќе