Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Делчевчани се сплотија и со силен аплауз им дадоа поддршка на здравствените работници (ВИДЕО)

Во време на пандемијата наречена коронавирус голем број на луѓе во светот, се организираат за да им дадат поддршка на лицата кои од првите редови се борат со новиот коронавирус, со песни и аплаузи. Кон оваа акција се приклучија и делчевчани, а ова видеото тоа го покажува.

Повеќе

Пирс Морган распали по ѕвездите: Ова се моите топ 20 „корона идиоти“

Коронавирусот од многумина направи херои, но многумина ги направи многу себични. „Ова се моите топ 20 ‘корона идиоти’. Зар не е смешно дека во исто време се богати и славни?“, рекол новинарот, водител и колумнист Пирс Морган, кој објаснал како токму кризата го открива најдоброто и најлошото во луѓето. Според …

Повеќе

Сајмон и Ким донираа милиони: Сите кои можат нека го направат истото

Продуцентот Сајмон Кауел донираше 1,6 милиони фунти во добротворните установи зафатени со коронавирусот. Тој им порача и на останатите кои можат да го направат истото, пишува Mirror. Парите ги дал во добротворната организација Shooting Star Children’s Hospices со која и претходно има соработувано. – Бев скршен кога дознав дека една …

Повеќе

Средба Спасовски-Дуџак: Сите капацитети и ресурси, ќе ги насочиме, да излеземе победници во оваа битка

Премиерот Оливер Спасовски и постојаната координаторка на Обединетите нации во нашата држава Росана Дуџак на денешната средба разговарале за мерките што ги презема Владата за справување со ситуацијата со коронавирусот и е оценето дека државата го презема потребното за заштита на јавното здравје. Како што се наведува во соопштението, пренесено …

Повеќе

Донираат милион долари: Блек Лајвли и Рајан Рејнолдс со поддршка до погодените

Рајан Рејнолдс и Блејк Лајвли помагаат на оние кои се „брутално погодени“ од пандемијата со коронавирусот. Преку социјалните мрежи тие најавија дека ќе донираат милион долари на две организации кои претставуваат банки со храна ширум САД и Канада за време на здравствена криза, пренесува People. „Ковид-19 брутално се одразува на …

Повеќе

Донатела Версаче и нејзината ќерка донираа 200.000 евра за борба против корона вирусот

Донатела Версаче и нејзината ќерка Алегра на миланската болница San Raffaele ѝ донирале 200.000 евра за да придонесат во борба против коронавирусот. Креативната директорка на модната куќа Версаче, Донатела (67) и нејзината ќерка Алегра (33) парите ги донираат на Одделот за интезивна нега, кој помага на голем број од пациентите …

Повеќе

Како да го зајакнете имунитетот кај децата

Имунитетот, односно одбрамбениот систем на детето треба да се зајакнува, но на природен начин. Што посилен е имунитетот, детето полесно се бори против најразличните микроби на кои е постојано изложено. Заштитата на телото од микроби најпрво го овозможуваат кожата и слузницата, кои спречуваат нивно продирање во телото. Меѓутоа, на некои …

Повеќе

Тешко болната Шенон Доерти за ракот: Има денови кога сум депресивна, но туркам

Шенон Доерти се бори со тумор во четвртиот стадиум, со поддршка од своите најблиски. Ѕвездата од серијата Беверли Хилс отворено зборува за тоа како неколку од нејзините приајтели се покрај неа и ја подржуваат да води здрав живот за време на борбата. „По година дена борба со ракот кој се …

Повеќе

И отрнала раката и преку ноќ останала парализирана: Поранешната манекенка не се предава

Дизајнерката и поранешна манекенка Сониа Вера (46) едно утро во јуни 2017 година се разбудила со отрната рака, за која не ни помислила дека ќе ѝ го смени животот. Таа мислела дека добила срцев удар и отишла во болница, но таму и рекле дека треба да отспие и дека тоа …

Повеќе

Сака да се бори за нивната љубов: Кејт прати порака за која зборува цела Британија

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам на неодамнешните доделувања на наградите БАФТА беа почесни гости, а сите зборуваа за тоа како не се ни допреле, а и одбегнувале да се погледнат, што уште повеќе ги загреа шпекулациите дека меѓу нив нешто не е во ред. Меѓутоа, Кејт Мидлтон вчера се појави …

Повеќе