Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Обама заследил порно ѕвезда на Твитер: Што ќе каже Мишел?

Сара Џеј е американска порноактерка која на својот Твитер профил ила 1,1 милион следачи. За една порноѕвезда тоа е нормално, па меѓу следачите се наоѓаат и познати ликови. Според пишувањата на британскиот The Sun, многумина се зачудиле кога виделе дека Сара ја следи и поранешниот американски претседател Барак Обама. Кога …

Повеќе

Ова се песните кои познатите ги одбрале за својот прв танц

Кога пар прави свадба, изборот на песната за прв танц е голема работа за нив. Доколку барате инспирација за овој посебен датум, погледнете ги изборите на некои од најголемите ѕвезди. Барак и Мишел Обама: You and I, Stevie Wonder Џорџ и Амал Клуни: Why Shouldn’t I?, Cole Porter Серена Вилијамс …

Повеќе

По повод Денот на благодарноста: Мишел Обама сподели фотографија и доби пет милиони допаѓања

Како и милиони американци, така и семејството Обама денес го слави Денот на благодарноста, а по тој повод, на својот Инстаграм профил, некогашната прва дама на Америка објави фотографија на која позираат со своите ќерки. На денот пред Денот на благодарноста, кој во Америка се слави секојда година на четвртиот …

Повеќе

Мишел Обама во досега најпровокативно издание

На настанот American Portrait gala во Вашингтон, Мишел Обама се појави во впечатлив фустан во кој ги привлече сите погледи. До сега бевме навикнати да ја гледаме во средени и поприлично конзервативни комбинации, па изборот на фустанот за ова случување е вистинско освежување. Овој фустан бил дизајниран специјално за ние, …

Повеќе

Мишел Обама: Не престанува да ниже успеси

Иако своето место во Белата куќа одамна ѝ го отстапи на Меланија Трамп, Мишел Обама не се симна од јавната сцена. Некогашната прва дама моментално е многу зафатена околу новата книга која треба да биде издадена за еден месец.   Година дена по личните мемоари “Becoming“ кои беа најпродавана книга …

Повеќе