Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Фронтменот на Рамштајн уште е во болница, но не поради коронавирус

Пејачот на групата Рамштајн беше примен во болница минатата недела, во одделот за интензивна нега, под сомнение дека е заразен со коронавирус. Веднаш биле направени тестови, по што на официјалната страница на бендот беше објавено дека се работи за тежок облик на респираторно заболување, но дека е негативен на тестот. …

Повеќе

Рамштајн ги демантираше медиумите: Пејачот нема корона

Откако медиумите ширум светот ја пренесоа веста на германскиот Bild, дека музичарот Тил Линдеман има коронавирус, се огласи германскиот рок бенд Рамштајн, во кој Тил е фронтмен. – Тим Линдеман вчера беше сместен во болница по препорака на доктор. Тој помина една ноќ на интезивна нега во болницата, но е …

Повеќе

Пејачот на Рамштајн на интензивна нега, заразен со коронавирус

Тил Линдеман, фронтмен на германскиот бенд Рамштајн, се наоѓа на интензивна нега поради заразата со коронавирус, објави Билд. Тој е сместен во болница во Берлин, а морало да биде итно хоспитализиран бидејќи се појавиле тешки симптоми и неговата здравствена состојба се искомплицирала. Линдеман има 57 години, наведува Билд.

Повеќе

Замина легендата: Збогум Кени Роџерс

Легендарниот кантри музичар Кени Роџерс, кој стои зад хитовите „The Gambler“ и „Lady“, починал на своја 81-годишна возраст. Тој починал мирно, во својот дом, од природна смрт, опкружен со своето семејство и најсаканите, соопштува неговата матична продукција SKH Music. Поради пандемијата, нема да има јавна комеморација, а погребната церемонија ќе …

Повеќе

Ерос Рамацоти со силна порака до светот: Само вака ќе го победиме вирусот

Италијанскиот пејач Ерос Рамацоти преку социјалните мрежи пренесе порака до своите сограѓани, но и до сите подрачја погодени од коронавирусот. Тој до сите сограѓани испрати кратка, но јасна порака, која треба да ја почитуваме сите: „Само ако се придржуваме до правилата и законите ќе помогнеме овој вирус што побрзо да …

Повеќе

Во тешка сообраќајка загина популарен хрватски пејач

Во тешка сообраќана несреќа во Дугопоље, Хрватска, загинал пејачот Игор Нешиќ, кој бил вокал на бендот Smile, но и популарен тренер за јавање коњи. Во несреќата се тешко повредени уште две лица. Веста за неговата смрт за крато време ја споделиле голем број негови колеги. Автомобилот поради ударот бил целосно …

Повеќе

Роденден на иконата на гранџот: Курт Кобејн би наполнил 53 години

Курт Кобејн, фронтменот на американската гранџ група Нирвана, кој почина на 5 април 1994 година, денеска би наполнил 53 години, додека неговата музика и по повеќе од две децении од неговата смрт, се уште влијае врз младите генерации. Курт Доналд Кобејн роден на 20 февруари 1967 година во Абердин, САД, …

Повеќе

Познатиот пејач нападнат со нож и ограбен: Потресен е!

Хари Стајлс, поранешниот пејач на британскиот бој бенд, Уан Дирекшн, бил ограбен на Валентајн, пишува Mirror. Грабежот се случил во лондонскиот кварт Хампстед во ноќните часови, кога пејачот бил излезен. Ограбувачот, за кој Стајлс вели дека бил во своите двесетти години, извлекол нож и му запретил барајќи од него да …

Повеќе

Легендарниот музичар ја откажа турнејата, се лекува од Паркинс

Британскиот пејач Ози Озборн, поранешниот фронтмен на хеви-метал бендот Блек Сабат, ја откажа целата северноамериканска турнеја за да оди во Швајцарија на лекување од Паркинсонова болест, пишува Planet Rock. Турнејата „No More Tours 2“ во Северна Америка, била предвидена како продолжение на откажаните концерти минатата година. Иконата на метал музиката …

Повеќе

Бибер се расплака за колешката: Сакам да ја заштитам

Сите фанови на Били Ајлиш знаат дека таа е луда по Џастин Бибер, а сега стана јасно дека и таа нему, во најмала рака, му е драга. Имено, во интервју за Apple’s Music, бибер се расплакал зборувајќи за младата колешка. Како што рекол, сакал да ја заштити, бидејќи и нему …

Повеќе