Тепачка во автобус на ЈСП во Кисела вода

од Nikola Popovski

Тепачка меѓу повеќе лица се случила вечерва во автобус на ЈСП Скопје во населбата Кисела Вода. Според информациите, во моментов таму присутна е интервентната полиција и ги утврдува причините до кои дошол физичкиот инцидент, како и разговара со инволвираните.

Според објавените видеа на социјалните мрежи, автобусот со број 51 стои во место кај споменикот Тодор Александров, а околу него се собрани повеќе млади лица.

Повеќе информации од полицијата се најавени за утрешниот ден.

Слични содржини