„Ти почина без да умреш, а ние умревме без да починеме“: Каролина, Калиопи, Игор.. со емотивни објави се сеќаваат на Тоше

од Берта Китинска

Денеска се навршуваат 14 години од прераната смрт на нашата голема ѕвезда Тоше Проески, неговите колеги од македонската и балканската естрада секој 16-ти октомври се присеќаат на Тоше, упатуваат емотивни зборови и незаборавни спомени.

Еве дел од нив:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Karolina Goceva (@karolinagocheva)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kaliopi (@kaliopi_official)

Слични содржини