Том Круз и Ким Бесинџер – најлоши актери

од Vladimir Zorba

Том Круз ја освои антинаградата „Златна малинка“во категоријата „Најлош актер“ за улогата во филмот „Мумија“, пренесоа светските агенции.

„Емоџи филмот“ победи во категориите за „Најлош филм“ и „Најлошо сценарио“, а неговиот творец Ентони Леонидис освои и антинаградата за најлоша режија. Тејлор Пери стана „Најлоша актерка“ за „Tyler Perry’s Boo 2! A Madea Halloween, 2017“.

Кино легендите Мел Гибсон и Ким Бесинџер беа прогласени за најлоши актери во споредна улога за учество соодветно во филмовите „Daddy’s Home 2 “ и „Fifty Shades Darker“. Последниот филм исто така беше награден и за најлошо продолжение.

Победниците на „Златната малинка“ се прогласуваат традиционално ден пред церемонијата на доделувањето на „Оскарите“.

Антинаградите се создадени во 1980 година а најлошите филмови се избрани од околу 700 лица од 46 американски држави и 19 земји кои членуваат во истоимената фондација.

Статуата е пластична малина, покриена со златна боја, вредна околу 5 долари.

loading...

Слични содржини