Актуелно
Почетна / Спорт / Тотенхем го отпушти Почетино

Тотенхем го отпушти Почетино

Тотенхем официјално соопшти дека Маурисио Почетино повеќе не е тренер на лондонската екипа.
Аргентинецот го напушти клубот по пет години.


„Не ни беше сеедно во донесување на оваа одлука. За жал резултатите во Премиерлигата на крајот на минатата сезона и почетокот на оваа беа исклучително разочарувачки. Имавме моменти за паметење со Маурисио и неговиот стручен штаб, но одлуката ја донесовме во интерес на клубот“, изјави претседателот на Тотенхем, Даниел Леви.

Тотенхем освои само 14 бода во 12 одиграни меча во најелитното англиско натпреварување.

loading...