Три лица се повредени по натпреварот на Милвоки Бакс

од Vladimir Zorba

Три лица се ранети од огнено оружје во округот Дир во градот Милвоки, по натпреварот на американскиот кошаркарски тим Милвоки Бакс, соопштија локалните власти.

Противпожарната служба на Милвоки соопшти дека возилата на јавниот сервис префрлиле две лица во болница, меѓу кои еден 30-годишен и еден тинејџер (16), додека трето лице самo се превезло во болница.

Ниту еден од повредените нема повреда опасна по живот, додава АП.

Слични содржини