Актуелно
Почетна / Македонија / Велковски за Коронавирусот: Ќе ја пребродиме оваа криза, институциите се подготвени

Велковски за Коронавирусот: Ќе ја пребродиме оваа криза, институциите се подготвени

Во однос на нашата економија се надевам нема да добие значајни пореси поради појавата на Коронавирусот. Малку сме и поодалечени од сите жаришта на овој вирус. Доколку има некакви потреси, ние ќе имаме многу ниско ниво, дури може и да искористиме некои фондови, изјави пратеникот од СДСМ, Диме Велковски.

-Задоволен сум како граѓанин тоа што институциите се спремни да одговорат на оваа проблематика, не треба да има дефетизам и паника. Ќе ја пребродиме оваа криза. Во делот на економските параметри се разговара со сите компании со голема доза на сериозност. Државата доколку е потребно ќе излезе во пресрет на сите компании доколку би претрпеле некои последици, вели Велковски.

loading...