Вергара ќе глуми кралица на картел

од Vladimir Zorba

Колумбиската „кралица на кокаинот“, Гризелда Бланко ќе го привлече светлото на вниманието со својата животна приказна во новите продолженија на серијата „Narcos“ на „Нетфликс“, а неа ќе ја игра нејзината позната сонародничка – Софија Вергара.

Креаторот на серијата Ерик Њуман потврди дека 49-годишната актерка ќе ја отелотвори Бланко во новата сезона на познатата серија.

Во оваа сезона ќе ја запознаеме снаодливата Гризелда, која го создаде еден од најуспешните нарко-картели во историјата.

Интересно, таа беше позната како грижлива мајка, а комбинацијата на шарм и дивјаштво ѝ помогна да го балансира едноставниот семеен живот со опасната работа.

Поради оваа смртоносна комбинација на лукав и умешна работа, Гризелда го добила прекарот „Кума“.

Проектот се развива веќе осум години, а колумбискиот режисер Андрес Баиз (47) ќе ги режира сите шест епизоди.

Њуман тврди дека Вергара се покажала како исклучително талентирана и дека ова е нејзиниот проект од соништата бидејќи актерката дала се од себе за да покаже колку и значи оваа улога.

Слични содржини