ВИДЕО: Шакира на удар на критики откако ТУРНА ПОСТАРА ЖЕНА

од Stefanija Kuzmanovska

Видеото на колумбиската пејачка Шакира предизвика контроверзии откако беше снимена како турка постара обожавателка.

На социјалните мрежи кружи видео на кое без да се знае контекстот се гледаат неколку луѓе кои ја чекаат пејачката, а таа потоа се обидува да ги одбегне фановите.

Неколку полицајци ја опколиле областа за да ја осигураат безбедноста на Шакира, но една постара жена успеала многу да се доближи до пејачката за да ја сними на нејзиниот мобилен телефон.

@miriamlasalvaje Que piensas ustedes la empuja o no? #shakira #asino #nosevale #video #viral #viralvideo #viraltiktok ♬ Shakira: Bzrp Music Sessions, Vol. 53 – Bizarrap & Shakira

Во тој момент, се чини дека Шакира ја оттурнува, фаќајќи ја за раката, пред насмеано да им пријде на некои други обожаватели.

Контроверзното видео кое кружи на TikTok стана вирално и предизвика различни реакции.

Некои поради нејзиното однесување ја нарекоа пејачката груба и бесчувствителна, а на многумина не им беше јасно зошто таа се однесува љубезно со другите додека ја оттурнува споменатата жена.

Слични содржини