Актуелно
Почетна / Македонија / Вработените во пожарна единица Кавадарци доброволно изработуваат заштитни визири (ФОТО)

Вработените во пожарна единица Кавадарци доброволно изработуваат заштитни визири (ФОТО)

Вработените во Територијална против пожарна единица Кавадарци доброволно се вклучиле да им помогнат на волонтерите од градот во изработка на заштитни визири.

Тие се донираат во сите институции каде што има потреба од нив

– Голема чест ни е како против пожарна единица да учествуваме и во хуманитарната работа на дечките од Кавадарци кои изработуваат заштитни визири кои бесплатно ги донираат во институциите каде што е потребно, пишуваат тие.

loading...