Заев и Мицкоски заедно во германската амбасада, ги следат резултатите од изборите (ФОТО)

од Берта Китинска

Вечерва на гости во германската амбасада во Скопје е дел од македонскиот државен врв кој  го следи пребројувањето на гласањето на изборите  во Германија.

Изборите во Германија вечерва ги споија премиерот Зоран Заев и лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Во друштво на амбасадорката Анке Холштајн, со колбаси и пиво се следат резултатите од изборната драма во Германија.

Фото: Дојче Веле

Слични содржини