Актуелно
Почетна / Македонија / Заев: Јас сум поразличен од другите, премиерот пред мене беше катастрофа 24/7

Заев: Јас сум поразличен од другите, премиерот пред мене беше катастрофа 24/7

Екс-премиерот Зоран Заев во вечерашното гостување на „Еден на еден“ на Канал 5, одговори на прашањето кога легнува еден премиер и каква му била работната недела, додека беше на чело на Владата.

„Јас сум поразличен од другите, премиерот пред мене беше катастрофа 24/7.  Јас сум азилант во Скопје. На работа сум во 8:30. Обично недела не работам, а за Струмица си одам најчесто петок на полноќ. Моите се таму, сопругата и децата, па неделата како ден ми е резервиран за со нив“, изјави Заев.

loading...