Актуелно
Почетна / Македонија / Политика / Жерновси: Заев докажа дека знае како може и како треба да се биде лидер

Жерновси: Заев докажа дека знае како може и како треба да се биде лидер

Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Зоран Заев, е мандаторот за состав на новата Влада која и во наредните четири години ќе ја води државата напред. Заев докажа дека знае како може и како треба да се биде лидер, кој носи храбри визионерски одлуки и тогаш кога е најтешко, вели заменик-министерот за надворешни работи, Андреј Жерновски.

„Убеден сум дека со истата решителност и посветеност ќе ја предводи Владата во следниот стабилен четиригодишен мандат, создавајќи развојна економија во државата, како и рамноправно општество за сите граѓани кои живает во неа“, додава тој.

loading...