Животни принципи по кои се води секој хороскопски знак

од Elena Daskalova

Јасно и прецизно – ова се животните принципи на сите хороскопски знаци.

Овен

– Не се расправај со мене.
– Прво размисли, а потоа зборувај.
– Таму каде другите запираат, јас давам гас.
– Ќе бидам засекогаш млад.
– Направи како што правам и јас.
– Најтешко е да го слушаш соговорникот до крај.
– Тврдоглавоста не е поток.
– Тешко е да ги контролираш емоциите.
– Еден пример е добар, два се многу.
– Не напаѓам прв, но секогаш враќам.

Бик

– Моето не го допирај, туѓото не ми треба.
– Лош совет е подобар од голема караница.
– Подобро добар кревет, отколку добро зајдисонце.
– Храната е сериозно нешто.
– Добро теле од две крави се храни.
– Мразам еднократни нешта.
– Сакам да дегустирам храна.
– Не ги мачи поуспешните од тебе.
– Ако си втор, значи дека имаш повеќе енергија на крајот.
– Ако трошиш, треба и да заработиш.

Близнаци

– Денес не сум ист како вчера.
– Кој учествува, има и информации.
– Еден ум е добар, два уште подобри, особено ако се од иста личност.
– Гледај и пред себе и зад себе.
– Идејата не смее да биде со поминат рок.
– Три телевизори се подобри од еден.
– Кој нема време, доцни.
– Низ животот се движам брзо и по површина.
– Не се пазарам.
– Сакам квантитет, за квалитет немам време.

Рак

– Мојот дом е дворец.
– Сојузот е мојот повик.
– Би било убаво ако во светот нема гужви.
– Сите се враќаат кај оној кој чека.
– Пријателите се познаваат дома, не во кафеана.
– Полн фрижидер, топла душа.
– Достојно копај наместо недостојно да купуваш.
– Тешко е да живееш таму каде не можеш да се скриеш.
– Минатото го носам со себе како ранец.
– Можеш ли да носиш ист ранец со години?

Лав

– Со мене, до ѕвездите.
– Подобро да бидеш поддршка, отколку да ја бараш.
– Манирите се половина успех.
– Сонцето е живот.
– Сакам да заработам, уште повеќе да потрошам.
– Убаво е да имаш вредни предмети дома.
– Пријатно настапувам, но во душа сум диктатор.
– Ако нешто правиш, прави го со стил.
– Што ќе ти е сонце, ако мене ме нема во твојот живот?
– Нема врска што е валкано, битно е мое.

Девица

– Трпението ќе ве уништи.
– Скромноста ги краси и слугите и владетелите.
– Секој живее за себе, но им служи на другите.
– Редот е потребен насекаде.
– Докажи ми логично и прецизно.
– Искривени слики ме излудуваат.
– Често сум изгубен.
– Не барам во сено игла.
– Секоја Девица е вистинска/и дама/господин.
– Кавијарот е добар, но бифтекот е одличен.

Вага

– Без љубов, како без рака.
– Победи ги другите со договор.
– Вклучи се во сè.
– Убавината ќе го спаси светот.
– Однесувај се во склад со расположението.
– Најтешко е да се направи избор.
– Не мора секоја приказна да заврши со точка.
– Не знам ни сам/а дали сум за црно или бело.
– Најлошо е да се спротивставиш.
– Само будалите се едноставни луѓе.

Скорпија

– Секогаш можеш да се извиниш.
– Што и да правиш, имај и втор план.
– За насмевка секогаш треба и причина.
– Можеш да се ослободиш од сè, но не и од своите страсти.
– На бојно поле пејам песни за љубов.
– Не секој може да го поднесе мојот поглед.
– Моите страсти ги чувам за себе.
– Светот е ништо без витези.
– Својата убавина ретко ја покажувам.
– Не паѓам ниско да бидам нечиј Ромео.

Стрелец

– На светот му требаат добри луѓе.
– На сите им простувам.
– Сакам пат околу светот.
– Проблем? Колку лошо може да е тоа?
– Си имам свои идеали.
– Не е можно да ми се лутиш.
– Каење – што е тоа?
– Обврската е за просечните.
– Ајде прво да ја разбереме ситуацијата.
– И кога сме заедно без обврски, ти имаш обврски кон мене.

Јарец

– Јас не сум спринтер, јас трчам маратон.
– И еден добар борец е доволен за да се добие битката.
– Никогаш не кршете закони.
– Мојот дом – мое огледало на успехот.
– Животот е воз кој стигнува навреме.
– Убаво е да зборуваш за несреќи во светот, а ти да си дома.
– Јарците се издржливи.
– Вреди да сте на врвот само за да можете да плукнете некого оттаму.
– Годините минат, јас се подмладувам.
– Издржувам, трпам, но кога си одам, не се враќам.

Водолија

– Здодевно е кога сте исти како сите.
– Стани тоа што јас сакам да бидеш.
– Предрасудите се за будали.
– Иднината мора да биде убава.
– Тешко е да сум ангел, но морам.
– Битна е добрата намера.
– Нема иновација таму каде има традиција.
– Има и поважни нешта од сексот.
– Семејството секако е тука, пријателите треба да ги чувате.
– Јас сум најдобар.

Риби

– Емпатијата е подобра од советите.
– Не можам да се откажам од своите прооци.
– Правилата ги измислиле здодевни луѓе.
– Не го одложувај за утре тоа што можеш да го направиш и задутре.
– Јас можам да ветам сè што сакаш да чуеш.
– Брзото работење е како јадење без џвакање.
– Ги разбирам сите, но не и себе.
– Биди врба, таа не паѓа под бурата.
– Сите знаат дека сум зафатен, никој не знае зошто.
– Не ми врши притисок.

loading...

Слични содржини