Актуелно
Почетна / Спорт / Зидан стави крај на шпекулациите за Јовиќ

Зидан стави крај на шпекулациите за Јовиќ

Tренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, зборуваше за статусот на Лука Јовиќ во тој клуб.

Српскиот напаѓач имаше лоша среќа уште од пристигнувањето во шпанската престолнина.

Локалните медиуми објавија дека неговото заминување е сè поизвесно, но…

„Јовиќ не е задоволен од работите што се случија, но ништо не се смени со него како фудбалер. Тој е многу добар напаѓач. Точно е дека тој не играше многу, но тој е млад и ние сметаме на него“, изјави Зидан.

Французинот потоа ја разјасни сегашната состојба.

„Добив информација од докторот дека неговиот тест е негативен за коронавирус. Втор тест ќе биде направен наскоро и ситуацијата ќе биде решена. Тој е дел од тимот, ние сметаме на него за следната година“, заклучи Зидан.

loading...