Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Мата: Второто место на Јунајтед се уште не е сигурно

Манчестер Јунајтед треба брзо да се опорави од поразот дома од последниот Вест Бромвич во Премиер лигата, изјави играчот за врска на „црвените ѓаволи“ Хуан Мата. Поразот е прв за тимт на Мурињо дома после декември. „Второто место се уште не е сигурно. Немаше да биде сигурно дури и при …

Повеќе

Мурињо има забелешки за VAR, по поништениот чист гол на Мата

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо ја коментираше ситуацијата со поништениот гол на Хуан Мата во средбата со Хадерсфилд (2:0) во ФА Купот. Ова се случи поради системот VAR (video assistant referee). Португалецот имаше некои забелешки за ситуацијата. If VAR no sabi say Juan Mata dey ONSIDE, den we no …

Повеќе