4 хороскопски знаци на кои љубовта ќе им се насмевне во 2021 година! Дали сте меѓу нив?

од Берта Китинска

Годината 2020 година беше прилично тешка, па сега заслужуваме помирен и поубав период што треба да го следиме.

Новата година на многу хороскопски знаци ќе им даде можност за напредок, а некои од нив веројатно ќе наградат нов lубовник.

И во 2021 година ќе има многу значајни астролошки настани што ќе влијаат на љубовната сфера на одредени знаци.

Близнаци

Годината започнува со влегување на вашата владејачка планета Меркур во Водолија што ќе ве инспирира да поставите нови цели и да запознаете нови луѓе, можеби дури и да најдете симпатија. Наскоро после тоа Марс влегува во Близнаците и ве мотивира да започнете ново поглавје во вашиот живот и да привлечете работи и луѓе кои ги сакате. Сатурн и Јупитер оваа година ќе ви дадат можност да влезете во долгорочна романтична врска.

Лав

Оваа година е совршено време за градење нови односи, лични и професионални. 2021 година ќе започне со голема љубовна енергија во текот на целиот период на Меркур во Водолија. Вашиот хороскопски знак ќе има корист и од Сонцето, Сатурн и Јупитер, што ќе влијае на вашиот љубовен живот.Совршено време е да се ослободите од врските што не ви одговараат и да остварите ветувачки нови контакти во сите области од вашиот живот.

Скорпија

Годината 2021 година започнува со Уран да заврши петмесечен ретрограден период и да донесе пресврт во вашата врска. Тоа значи дека имате можност за нови контакти.Вашата владејачка планета Марс ќе влезе во Бик оваа година и ќе ве инспирира да се фокусирате на она што го сакате. Ова ќе ви даде можност да ја поправите постоечката врска или да создадете нова.

Јарец

Откако ги преживеаја најтешките астролошки години, Јарците конечно можат да се релаксираат во 2021 година. Оваа година, Плутон повторно ќе биде ретрограден во вашиот знак, што значи дека многу веројатно ќе најдете нов емотивен партнер.Јупитер и Сатурн можат да им помогнат на припадниците на овој знак да стекнат нови, поздрави врски.

loading...

Слични содржини